niedziela, 4 listopada 2012

Z włosami w świat>>>

Hej dziewczyny naszym tematem na dziś są ......włosy...fryzury.....pasemka....farbowanie.....itd.......

                                               włosy proste

                                                włosy lokowane ..







Maski do włosów - wolicie je czy odżywki?

 

Skoncentrowane działanie masek do włosów - lubicie?
Szampon i odżywka to podstawowa pielęgnacja, ale niekiedy włosy są w tak złym stanie, że trzeba je poratować czymś znacznie silniejszym. Zniszczenia spowodowane gorącym podmuchem suszarki, prostownicą, lokówką czy farbowaniem można częściowo zniwelować dzięki bardzo skoncentrowanym i gęstym odżywkom, czyli maskom do włosów.


 Zastanawia nas czy w ogóle używacie masek. Część kobiet ma tak niewielkie problemy z włosami, że radzi sobie nawet bez odżywki! Jak jest z Wami? Stosujecie przy każdym myciu? Raz w tygodniu? A może tylko wówczas, kiedy Wasze włosy stają się trudne do rozczesania i szpecą je odstające końcówki? Jakie są Wasze ulubione produkty tego typu?




Jak dbać o włosy zimą?

  W zimie włosy nie tylko elektryzują się, przetłuszczają i są oklapnięte, ale także często pojawia się na nich łupież. W jaki sposób można zwalczyć łupież zimą? Jak pielęgnować włosy, by skóra głowy nie łuszczyła się, nie swędziała i nie była zaczerwieniona? Jak walczyć ze świądem skóry głowy?

 

 

Skąd ten łupież?

W zimie wiele z nas nie tylko musi poradzić sobie z problemem elektryzujących i  przetłuszczających się oraz oklapniętych włosów, ale także z atakującym ze zdwojoną siłą łupieżem. Jest to reakcja naszego organizmu na nagłe zmiany temperatury, wyraźnie zmniejszoną wilgotność powietrza oraz noszenie grubych nakryć głowy, które cały czas pocierają o włosy i skórę głowy, powodując jej nadmierne łuszczenie oraz nieprzyjemne swędzenie.
Chociaż walka z łupieżem w okresie zimy, kiedy włosy są wyraźnie osłabione i znacznie mniej odporne, może być trudniejsza i uciążliwa, to mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy uda się go skutecznie pokonać, także zimą!

Po pierwsze: odpowiednia dieta

Musisz pamiętać, że łupież to choroba, której nie pokonasz kilkoma kosmetykami. Wzmożone łuszczenie się i rogowacenie skóry może być spowodowane nie tylko złą pielęgnacją włosa i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale także niedoborem pewnych substancji odżywczych w Twoim organizmie.
Z tego też powodu powinnaś zadbać o zmienienie przynajmniej części swoich przyzwyczajeń żywieniowych i rozpocząć wzmożoną suplementację składników regulujących nadmierne wydzielanie sebum, chroniących florę bakteryjną skóry, przyśpieszających łuszczenie zrogowaciałego naskórka i regulujących procesy rogowacenia.
Niezbędne związki odżywcze to między innymi:
  • kwas glikolowy,
  • witaminy z grupy A oraz E,
  • kwas kaprylowy,
  • składniki zawarte w aloesie.

aki szampon przeciwłupieżowy wybrać?

Jeżeli chcesz pokonać łupież i jednocześnie sprawić, by włosy wciąż wyglądały pięknie, będziesz musiała naprawdę uważnie dobierać kosmetyki pielęgnacyjne i szampony przeciwłupieżowe.
Kiedy bowiem na dworze panuje mróz, a powietrze w naszych mieszkaniach i miejscach pracy jest suche i gorące od kaloryferów, powinniśmy unikać mocniejszych preparatów, które oddziałują na najgłębsze partie włosów, gdyż może to prowadzić do jeszcze większego ich osłabienia.
Na samym początku możesz sięgnąć po delikatne szampony złuszczające naskórek i regulujące rogowacenie, a dodatkowo nawilżające. Tutaj najkorzystniej będą oddziaływały takie substancje jak:
  • kwas glikolowy i kaprylowy,
  • wyciąg z pestek grejpfruta,
  • wyciąg z ziół szwedzkich,
  • olej z wiesiołka.

                                    WAŻNE

Gdy jednak problem łupieżu okaże się o wiele poważniejszy i delikatne kosmetyki przeciwłupieżowe sobie z nim nie poradzą, powinnaś skontaktować się z lekarzem dermatologiem, gdyż dalsze próby działania na własną rękę mogą tylko pogorszyć sytuację. Najprawdopodobniej konieczne będzie zastosowanie środków eliminujących z organizmu drożdżaki, które są główną przyczyną nadmiernego łuszczenia i rogowacenia się skóry. Nie musi to jednak oznaczać, że od razu będziesz skazana na oklapnięte, przesuszone lub przetłuszczone włosy – odpowiednia terapia przeciwłupieżowa ma bowiem na celu także wzmocnienie odporności samych włosów oraz poprawę ich stanu zdrowia





Jak nadać włosom objętości?

 Jak stylizować włosy płaskie, pozbawione objętości? Czy gładkie, opadające włosy można unieść do góry i sprawić, by wydawały się bardziej gęste? Oczywiście! Pierwszym krokiem jest wybór odpowiednich kosmetyków (szampon, odżywka, pianka), a drugim – umiejętne suszenie włosów i ich układanie.

 

 

Czy wiesz, jak stylizować włosy?

Stylizacja włosów to zabieg, na który w praktyce składa się cała masa różnego rodzaju czynności. Tu będzie się więc liczyć zarówno odpowiednie cięcie kosmyków, właściwy dobór kosmetyków stylizujących i użycie akcesoriów kosmetycznych (takich jak szczotki do włosów czy też wałki).
Czy w takim razie wiesz, jak powinnaś modelować swoje włosy? Jakich produktów używać w tym celu i czym kierować się w trakcie ich wyboru? Co zrobić, aby pasma zyskały na pożądanej objętości?
Zobacz też: Do czego służą nam włosy?

Postaw na szampon nadający włosom objętość

Włosy płaskie, pozbawione objętości z reguły nie prezentują się zbyt dobrze. Ten rodzaj kosmyków wymaga częstego mycia, a to z powodu nadmiernego przetłuszczania się pasm. Nie powinnaś więc zapominać o myciu kosmyków przy pomocy szamponu nadającego włosom objętości.
Nie mniej ważne jest również stosowanie odżywki, która nada Twoim włosom efekt lekkości oraz puszystości.
Zobacz też: Od czego zależy kondycja Twoich włosów?

Od rozczesania do układania

Po takich wstępnych zabiegach można już przystąpić do właściwej części stylizacji włosów. W pierwszej kolejności rozczesz pasma w pozycji przechylonej (w taki sposób, aby głowa była opuszczona w dół).
Następnie wetrzyj w kosmyki balsam lub też spryskaj je lotionem dodającym włosom objętości. Kosmetyk skutecznie zwiększy objętość fryzury, doda włosom połysku jak również energii, a ponadto ułatwi rozczesywanie splątanych pasm.




O farbowane włosy trzeba dbać

 Nosimy ciepłe brązy i ich odcienie oraz blond zbliżony do naturalnego. Na topie są delikatne refleksy (nie pasemka) o dwa, trzy tony jaśniejsze od reszty włosów. Mają wyglądać tak, jakby bawiło się nimi słońce.

Nowoczesne preparaty farbujące są znacznie bezpieczniejsze niż przed laty, bo koloryzują włosy nie niszcząc ich (nie zawierają amoniaku). Sylwia Gruszka z rzeszowskiego Studia Fryzur "Matrix” uważa, że Polki wciąż więcej uwagi poświęcają zabiegom upiększającym niż pielęgnacyjnym.

- To błąd. Fryzura powinna nas zdobić przez całe życie, więc należy dbać o włosy nie tylko farbując odrosty. Niestety, bywa że Polka kupuje w kiosku farbę, nakłada kolor, myje i... zapomina, że po farbowaniu należy o włosy szczególnie zadbać.

Odżywiaj włosy

Znajdujemy się w europejskiej czołówce farbowania, ponieważ większość Polek (ponad 70 proc.) nakłada farbę. W domu lub salonie fryzjerskim.

 

 Mimo, że środki koloryzujące są coraz łagodniejsze, a dołączane do farb balsamy odżywiają, wzmacniają i domykają łuski włosa, to jednak częste farbowanie obniża kondycję włosów - uważa pani Sylwia.

I uczula, żeby szczególnie dbać o nie w trakcie i po domowym nakładaniu koloru.

- Przy zbyt długim trzymaniu farby na głowie, włosy mogą stać się porowate, łamliwe, kruszące się i odpadające. Odpadają, ponieważ farby rozjaśniające zawierają nadtlenek wodoru, który przy zbyt długim działaniu może rozpuszczać włosy.

Po farbowaniu nałóżmy odpowiednią odżywkę wzmacniającą i zapobiegającą wyblaknięciu koloru. Pozostawmy ją na chwilę na włosach. A potem myjemy je szamponami wyłącznie przeznaczonymi do włosów farbowanych.

Farbując włosy w domu skrupulatnie przestrzegaj dołączonej do barwnika instrukcji. Nie przetrzymuj preparatu na głowie dłużej niż to konieczne (przedłużanie niszczy włos, a zbyt wczesne spłukanie może przynieś efekt nie taki jakiego oczekiwaliśmy). Nie nakładajmy na głowę worków foliowych w trakcie farbowania, żeby nie podnosić temperatury skóry głowy. Jeśli mamy odrosty, najpierw je kolorujemy, a dopiero potem nakładamy farbę na całą długość włosa, by uzyskać jednolity kolor. Włos rośnie od 1 - 2 centymetrów na miesiąc, więc chcąc wyglądać schludnie trzeba je farbować, prawie co miesiąc.

Kosmetyki z wyciągami

Po każdym myciu, przed rozczesaniem, nie zapominajmy o nałożeniu balsamu, który zmiękcza strukturę włosa, poprawia jej kondycję, ułatwia rozczesywanie. Balsamu nie wcieramy w skórę głowy, lecz nakładamy na włosy.

Pani Sylwia doradza, aby do kolorowanych włosów dobierać kosmetyki zawierające nawilżające wyciągi roślinne, proteiny, witaminy oraz keratynę, które regenerują strukturę włosa. I stosujmy je systematycznie, a nie wówczas, kiedy sobie przypomnimy.


Dbajcie o swoje włosy,bo tak często wypadają,co z tego ,że przefarbujesz i zrobisz pasemka,jak będziesz miała łupiesz i nie rozczesane włosy???

7 komentarzy:

  1. uroczy nagłówek *.*
    świetny blog :)
    obserwuję i licze na to samo z Twojej strony : >

    http://my-secret-dreamx3.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. wolę proste włosy ;)
    obserwujemy?
    www.nbyen.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Okej, ja już zaobserwowałam. Liczę na rewanż. ;)

      Usuń
  3. Zdecydowanie kocham proste jak struna włosy :)
    Aczkolwiek, jak się idzie na jakąś bardzo szykowną imprezę, jestem jak najbardziej za lekkimi falami :) Są bardzo eleganckie, pod warunkiem, że nie kręcą się w każdą stronę świata :)

    Fajnie, że tak dokładnie opisałaś pielęgnację włosów :)

    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja mam proste włosy, ale zawsze chciałam mieć kręcone :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja Cię obserwuję, niestety, nie zauważyłam Twojej miniaturki w moich obserwujących ^^

    OdpowiedzUsuń
  6. Jak dużo porad! Mogą być przydatne ;)
    Pozdrawiamy, Donna i Kejt

    OdpowiedzUsuń